| 

1% podatku

logo.pngFundacja Daj Mi Skrzydła
KRS 0000438879
ul.
Suwalska 32 m 107
03-252 Warszawa
Status Organizacji Pożytku Publicznego
www.dajmiskrzydla.pl

 

Ogromnie prosimy o wsparcie działań Towarzystwa na rzecz chorych na dyskinezę rzęsek (rzadką chorobę genetyczną) poprzez przekazanie 1% podatku wypełniając deklarację podatkową PIT, zgodnie z poniższym wzorem.

Fundusze zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację chorych, poprawę jakości ich życia a także podnoszenie wiedzy o chorobie poprzez organizację kursów i specjalistycznych szkoleń.

 

PIT

 

Pierwotna Dyskineza Rzęsek (PCD) jest rzadką chorobą genetyczną, której przyczyna tkwi w nieprawidłowej budowie i zaburzeniu ruchu mikroskopijnych rozmiarów rzęsek wyściełającym m.in. drogi oddechowe (od płuc aż do nosa włącznie). Zalegający w drogach oddechowych śluz wraz z obecnymi w nim zanieczyszczeniami, powoduje przewlekłe i nawracające infekcje nosa, zatok, oskrzeli, płuc oraz częste stany zapalne, co nieuchronnie prowadzi do nieodwracalnych zmian w oskrzelach, a nawet do uszkodzenia płuc, co z kolei może skutkować ich wycięciem. Osoby chore na PCD muszą przez całe życie przyjmować leki a także nawet kilka razy dziennie wspomagać oczyszczanie dróg oddechowych ze śluzu przez regularne inhalacje oraz zabiegi fizykoterapeutyczne.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Polskiego Towarzystwa Dyskinezy Rzęsek: www.ptdr.org.pl

 

Pomóż nam pomóc! Dziękujemy