| 

1% PODATKU

logo.png

Fundacja Daj Mi Skrzydła
KRS 0000438879
ul. Słoneczna 1
05-292 Łomianki
Organizacja Pożytku Publicznego
www.dajmiskrzydla.pl


Uprzejmie prosimy o wsparcie działań Polskiego Towarzystwa Dyskinezy Rzęsek poprzez przekazanie 1% podatku przy wypełnianiu deklaracji podatkowej PIT, zgodnie z poniższym wzorem.

Fundusze zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację chorych, poprawę jakości ich życia, a także podnoszenie wiedzy o chorobie poprzez organizację kursów i specjalistycznych szkoleń.

 

PIT

 

Pierwotna Dyskineza Rzęsek (PCD) jest rzadką chorobą genetyczną, której przyczyna tkwi w nieprawidłowej budowie i zaburzeniu ruchu mikroskopijnych rozmiarów rzęsek wyściełających m.in. drogi oddechowe (od płuc aż do nosa włącznie). Zalegający w drogach oddechowych śluz wraz z obecnymi w nim zanieczyszczeniami, powoduje przewlekłe i nawracające infekcje nosa, zatok, oskrzeli, płuc oraz częste stany zapalne, co nieuchronnie prowadzi do nieodwracalnych zmian w oskrzelach, a nawet do uszkodzenia fragmentów płuc, co z kolei może skutkować potrzebą ich wycięcia. Osoby chore na PCD muszą przez całe życie przyjmować leki, a także nawet kilka razy dziennie wspomagać oczyszczanie dróg oddechowych przez regularne inhalacje oraz zabiegi fizykoterapeutyczne.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Polskiego Towarzystwa Dyskinezy Rzęsek: www.ptdr.org.pl

 

Pomóż nam pomóc! Dziękujemy